AKTUALNOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości
W niedzielę, 11 listopada, na całym wybrzeżu, Marynarka Wojenna wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Marynarze wystawili posterunki honorowe, złożyli kwiaty w miejscach pamięci, wzięli udział w nabożeństwach w intencji Ojczyzny.
MON zaprasza na pikniki Służymy Niepodległej
10 listopada br. (sobota) o godz. 13.00, w 17-stu polskich miastach we wszystkich województwach rozpoczną się pikniki pod hasłem Służymy Niepodległej zorganizowane z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Wystawa fotografii patriotycznej Biało-Czerwona
Klub Marynarki Wojennej zaprasza 9 listopada na wernisaż wystawy fotografii patriotycznej pt. Biał-Czerwona, poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Inspektorat Marynarki Wojennej rozpoczyna służbę w Gdyni
W środę, 17 października, Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak zainaugurował funkcjonowanie w Gdyni Inspektoratu Marynarki Wojennej, przeniesionego z Warszawy.
Admirał floty Józef Unrug spoczął na polskiej ziemi
Po 45 latach od śmierci, admirał floty Józef Unrug, zgodnie ze swoją ostatnia wolą, spoczął na polskiej ziemi. We wtorek, 2 października Admirał wraz z małżonką Zofią został pochowany w Kwaterze Pamięci na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni-Oksywiu, obok swoich podkomendnych z września 1939 roku.
Ostatnia droga do Portu Wojennego w Gdyni
W niedzielę, 30 września, na pokładzie fregaty rakietowej ORP Gen. T. Kościuszko do kraju powróciły szczątki admirała floty Józefa Unruga i Jego małżonki Zofii.
Admirał Unrug - w drodze do Polski
Na wodach Kanału La Manche, fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski pożegnała przedwojennego dowódcę Floty i Obszaru Nadmorskiego, admirała foty Józefa Unruga. Marynarze "Pułaskiego" zgodnie z ceremoniałem morskim oddali cześć admirałowi.
Następne >>
Kontakt
Zobacz nas na:
© 2017 MW RP