AKTUALNOŚCI

100. rocznica utworzenia Marynarki Wojennej
Obchodzona w tym roku rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nierozerwalnie łączy się ze 100-leciem utworzenia Marynarki Wojennej. W środę, 28 listopada, na Skwerze Kościuszki odbędą się obchody głównych uroczystości rocznicowych.
Piknik marynarski z okazji 100-lecia MW RP
Inspektor Marynarki Wojennej i dowódca 3. Flotylli Okrętów zapraszają na piknik marynarski z okazji 100-lecia utworzenia Morskiego Rodzaju Sił Zbrojnych. Na skwerze Kościuszki, będzie można zobaczyć pokazy sprzętu wojskowego i występy artystyczne.
Otwarcie wystawy 100 lat Marynarki Wojennej
Dowódca gdyńskiej Flotylli kmdr Mirosław Jurkowlaniec uczestniczył w wernisażu wystawy: 100 lat Marynarki Wojennej autorstwa Marka Koguta. Uroczyste otwarcie odbyło się w piątek 23 listopada, w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera.
Narodowe Święto Niepodległości
W niedzielę, 11 listopada, na całym wybrzeżu, Marynarka Wojenna wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Marynarze wystawili posterunki honorowe, złożyli kwiaty w miejscach pamięci, wzięli udział w nabożeństwach w intencji Ojczyzny.
MON zaprasza na pikniki Służymy Niepodległej
10 listopada br. (sobota) o godz. 13.00, w 17-stu polskich miastach we wszystkich województwach rozpoczną się pikniki pod hasłem Służymy Niepodległej zorganizowane z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Wystawa fotografii patriotycznej Biało-Czerwona
Klub Marynarki Wojennej zaprasza 9 listopada na wernisaż wystawy fotografii patriotycznej pt. Biał-Czerwona, poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Inspektorat Marynarki Wojennej rozpoczyna służbę w Gdyni
W środę, 17 października, Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak zainaugurował funkcjonowanie w Gdyni Inspektoratu Marynarki Wojennej, przeniesionego z Warszawy.
Następne >>
Kontakt
Zobacz nas na:
© 2017 MW RP