AKTUALNOŚCI

Ostatnia droga wiceadmirała Józefa Unruga do Polski
Dowodził obroną Polskiego Wybrzeża we wrześniu 1939 roku. Był jednym z tych dowódców, którym Bóg powierzył honor Polaków w dniach tragicznej próby. Zmarł we Francji i tam został pochowany. Niebawem spocznie w Kwaterze Pamięci na Cmentarzu Marynarki Wojennej, obok swoich podkomendnych. Tym samym wypełni się jego testament.
Konkurs fotograficzny „Na morzu, lądzie i w powietrzu – obchody 100-lecia Marynarki Wojennej w obiektywie Polaków”
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Na morzu, lądzie i w powietrzu – obchody 100-lecia Marynarki Wojennej w obiektywie Polaków”, którego organizatorami są Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych wraz z Inspektoratem Marynarki Wojennej DGRSZ. Odbywa się on w ramach obchodów 100 rocznicy utworzenia morskiego rodzaju sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Marynarze na MSPO - Kielce 2018
W dniach 8 - 9 września w ramach 26. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach marynarze 3. Flotylli Okrętów zaprezentują sprzęt wojskowy, będący na wyposażeniu morskiego rodzaju Sił Zbrojnych.
79. rocznica wybuchu II wojny światowej
W sobotę, 1 września, Marynarka Wojenna wystawi asystę honorową na uroczystości 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W miejscach pamięci marynarze wystawią posterunki honorowe, a delegacje Marynarki Wojennej złożą kwiaty i oddadzą hołd bohaterom.
Strzelanie rakietowe fregaty ORP Gen. K. Pułaski
Po raz kolejny marynarze 3. Flotylli Okrętów udowodnili swój profesjonalizm. Załoga fregaty rakietowej ORP Gen. K. Pułaski pełnym sukcesem zakończyła strzelanie rakietowe do celów powietrznych z faktycznym wykorzystaniem uzbrojenia - rakiet SM-1.
3. Flotylla Okrętów w obchodach Święta Wojska Polskiego
W środę, 15 sierpnia, we wszystkich garnizonach Marynarki Wojennej, odbędą się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Marynarze uczestniczyć będą w uroczystościach patriotyczno-religijnych, a także zaprezentują swój sprzęt i wyposażenie.
Pogrzeb oficerów, podoficerów i marynarzy - ofiar zbrodni komunistycznej
W piątek, 29 czerwca, w Porcie Wojennym Gdynia, odbyły się uroczystości państwowego pogrzebu śp. oficerów, podoficerów i marynarzy ofiar zbrodni komunistycznej.
Następne >>
Kontakt
Zobacz nas na:
© 2017 MW RP