AKTUALNOŚCI

Wesołego Alleluja!
Zapowiadające triumf życia nad śmiercią i wiary nad zwątpieniem Święta Wielkanocne to czas wyjątkowy, czas pojednania, nadziei oraz spotkań w gronie rodzinny i najbliższych.
47. rocznica powstania 3. Flotylli Okrętów
Jej siły stanowią główny potencjał uderzeniowy polskiej floty. Są w ciągłej gotowości do osłony transportu morskiego i reagowania w sytuacjach kryzysowych na morzu.
155. rocznica wybuchu powstania styczniowego
155 lat temu miał miejsce największy niepodległościowy zryw narodu polskiego. Marynarze 3. Flotylli Okrętów uczczą rocznicę wydarzeń, które do historii przeszły pod nazwą Powstania Styczniowego.
„NASZE SYGNAŁY” – nowy cykl spotkań historycznych w Muzeum Marynarki Wojennej
Inaugurując rok stulecia polskiej Marynarki Wojennej zapraszamy na pierwsze spotkanie nowego, muzealnego cyklu historycznego pt. „Nasze Sygnały”.
"Oddali życie za suwerenną Polskę" - relacja z otwarcia wystawy w Sejmie
We wtorek (9 stycznia) w holu głównym Sejmu została otwarta wystawa "Honor - Prawda - Pamięć. Zbrodnie stalinowskie w Marynarce Wojennej", poświęcona przedstawicielom przedwojennej kadry oficerskiej Marynarki Wojennej oraz podoficerom i marynarzom, którzy padli ofiarą stalinowskich zbrodni.
Uroczystości pogrzebowe oficerów MW
W grudniu mija 65 lat od śmierci trzech bohaterskich obrońców wybrzeża z września 1939 roku. Skazami na śmierć przez stalinowskie władze oficerowie Marynarki Wojennej, po latach zapomnienia, doczekają się godnego pochówku na Cmentarzu MW w Gdyni Oksywiu.
Pierwsze podniesienie bandery na ORP Kormoran
28 listopada, w dniu 99. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej, po raz pierwszy podniesiona została bandera MW na ORP „Kormoran”.
Następne >>
Kontakt
Zobacz nas na:
© 2017 MW RP