AKTUALNOŚCI

„NASZE SYGNAŁY” – nowy cykl spotkań historycznych w Muzeum Marynarki Wojennej
Inaugurując rok stulecia polskiej Marynarki Wojennej zapraszamy na pierwsze spotkanie nowego, muzealnego cyklu historycznego pt. „Nasze Sygnały”.
"Oddali życie za suwerenną Polskę" - relacja z otwarcia wystawy w Sejmie
We wtorek (9 stycznia) w holu głównym Sejmu została otwarta wystawa "Honor - Prawda - Pamięć. Zbrodnie stalinowskie w Marynarce Wojennej", poświęcona przedstawicielom przedwojennej kadry oficerskiej Marynarki Wojennej oraz podoficerom i marynarzom, którzy padli ofiarą stalinowskich zbrodni.
Uroczystości pogrzebowe oficerów MW
W grudniu mija 65 lat od śmierci trzech bohaterskich obrońców wybrzeża z września 1939 roku. Skazami na śmierć przez stalinowskie władze oficerowie Marynarki Wojennej, po latach zapomnienia, doczekają się godnego pochówku na Cmentarzu MW w Gdyni Oksywiu.
Pierwsze podniesienie bandery na ORP Kormoran
28 listopada, w dniu 99. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej, po raz pierwszy podniesiona została bandera MW na ORP „Kormoran”.
99. rocznica utworzenia Marynarki Wojennej
We wtorek, 28 listopada, mija 99 lat od dnia, w którym Naczelnik Państwa - marszałek Józef Piłsudski powołał do życia Marynarkę Wojenną. Główne uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godzinie 12:00 przy Płycie Pomniku Marynarza Polskiego.
Seminarium historyczne
W poniedziałkowy wieczór 27 listopada, w wigilię 99. rocznicy odtworzenia Marynarki Wojennej rozpoczęły się oficjalne obchody otwierające jubileuszowych rok 100-lecia polskich sił morskich. Zostały zapoczątkowane przez seminarium historyczne pod maksymą „Marynarka Wojenna wpisana w jubileusz Niepodległej”.
80 lat ORP Błyskawica
W sobotę, 25 listopada, mija 80 lat od pierwszego podniesienia polskiej bandery wojennej na niszczycielu ORP „Błyskawica". W przeddzień tego wydarzenia na okręcie-muzeum oraz w Muzeum Marynarki Wojennej odbędą się uroczystości rocznicowe.
Kontakt
Zobacz nas na:
© 2017 MW RP