AKTUALNOŚCI

Admirał floty Józef Unrug spoczął na polskiej ziemi
Po 45 latach od śmierci, admirał floty Józef Unrug, zgodnie ze swoją ostatnia wolą, spoczął na polskiej ziemi. We wtorek, 2 października Admirał wraz z małżonką Zofią został pochowany w Kwaterze Pamięci na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni-Oksywiu, obok swoich podkomendnych z września 1939 roku.
Ostatnia droga do Portu Wojennego w Gdyni
W niedzielę, 30 września, na pokładzie fregaty rakietowej ORP Gen. T. Kościuszko do kraju powróciły szczątki admirała floty Józefa Unruga i Jego małżonki Zofii.
Admirał Unrug - w drodze do Polski
Na wodach Kanału La Manche, fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski pożegnała przedwojennego dowódcę Floty i Obszaru Nadmorskiego, admirała foty Józefa Unruga. Marynarze "Pułaskiego" zgodnie z ceremoniałem morskim oddali cześć admirałowi.
Pogrzeb admirała floty Józefa Unruga
We wtorek, 2 października br. na Gdyńskim Oksywiu odbędą się uroczystości państwowego pogrzebu śp. admirała floty Józefa Unruga i Jego małżonki Zofii.
Ostatnia droga wiceadmirała Józefa Unruga do Polski
Dowodził obroną Polskiego Wybrzeża we wrześniu 1939 roku. Był jednym z tych dowódców, którym Bóg powierzył honor Polaków w dniach tragicznej próby. Zmarł we Francji i tam został pochowany. Niebawem spocznie w Kwaterze Pamięci na Cmentarzu Marynarki Wojennej, obok swoich podkomendnych. Tym samym wypełni się jego testament.
Konkurs fotograficzny „Na morzu, lądzie i w powietrzu – obchody 100-lecia Marynarki Wojennej w obiektywie Polaków”
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Na morzu, lądzie i w powietrzu – obchody 100-lecia Marynarki Wojennej w obiektywie Polaków”, którego organizatorami są Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych wraz z Inspektoratem Marynarki Wojennej DGRSZ. Odbywa się on w ramach obchodów 100 rocznicy utworzenia morskiego rodzaju sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Marynarze na MSPO - Kielce 2018
W dniach 8 - 9 września w ramach 26. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach marynarze 3. Flotylli Okrętów zaprezentują sprzęt wojskowy, będący na wyposażeniu morskiego rodzaju Sił Zbrojnych.
<< Poprzednie Następne >>
Kontakt
Zobacz nas na:
© 2017 MW RP