AKTUALNOŚCI
czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza

Wystawa fotografii patriotycznej Biało-Czerwona

Autorami wystawy są artyści fotograficy Roman Timofiejuk i Andrzej Zembik. Początek wydarzenia o godz. 18.00, (Mała Galeria Klubu MW, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia).

Wystawę będzie można oglądać w Małej Galerii Klubu MW (ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni) do 21 listopada br. od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 - 15.00 oraz na życzenie.

Wystawa jest objęta Patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Od autorów:
Przygotowaliśmy specjalną wystawę fotografii patriotycznej: pt. „Biało - Czerwona”, poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga poddana działaniom o charakterze artystycznym, stała się dla nas symbolem w podwójnym wymiarze, który wcale nie jest jednoznaczny a stanowi medium wyzwalające wiele spontanicznych reakcji. Patrząc na flagę państwową, my artyści widzimy nie tylko flagę, lecz też samo Państwo jego historię, walkę, dramaty, szczęście, widzimy na fladze piękno, harmonię i idee. Przedstawiamy widziany przez pryzmat biało czerwonej częściowy obraz naszej Ojczyzny. Wkomponowanie czarno białego polskiego krajobrazu oraz kolorowego widzenia codziennego pleneru w układ barw narodowych jest naszą odpowiedzią na przeżycia, których doświadczamy obserwując flagę narodową i które chcemy przekazać. Każda praca zawiera w sobie wyrazisty przekaz związany z przemyśleniami na tematy dziejowe i codzienne. Wystawa „Biało - Czerwona” jest opowieścią o polskiej fladze, o tym jak każdy z nas artystów indywidualnie może postrzegać jej tożsamość. Skupiliśmy się na poszukiwaniach nie tylko harmonii, symetrii, podziału i koloru, ale spróbowaliśmy zwizualizować polską flagę w otaczającej rzeczywistości i odnaleźć jej obecność w zaskakujących miejscach, w których jej nie dostrzegamy, a jest tam zawsze obecna.

art.fot. Roman Timofiejuk, Gdynia, 2018
art.fot. Andrzej Zembik, Częstochowa, 2018

generuj pdf
Kontakt
Zobacz nas na:
© 2017 MW RP